Paznokcie na ślub – sztuczne czy naturalne?

| Blog | 25 sierpnia 2017

Kwestia manicure ślubnego budzi w kobietach wiele emocji. Paznokcie w tym specjalnym dniu są niezwykle ważne. Wiele osób jest zdania, że zdobią one kobiece dłonie lepiej niż najpiękniejsza biżuteria. Współcześnie sposobów na wykonanie manicure jest naprawdę wiele. Jednocześnie nie ma jednej, sprawdzonej recepty, która będzie odpowiednia dla każdej panny młodej. To, czy zdecydujemy się na manicure klasyczny, hybrydowy, żelowy czy tipsy w dużej mierze zależy od kondycji i kształtu naszych paznokci.

Manicure ślubny dla silnych i kształtnych paznokci

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami mocnych paznokci o pięknym kształcie, nie ma powodów, żebyśmy decydowały się na tipsy. Na naszej naturalnej płytce jesteśmy w stanie wyczarować prawdziwe cuda. Tym nad czym powinnyśmy się zastanowić jest długość paznokci, a także trwałość lakieru, który zostanie użyty do wykonania manicure.

Bardzo długie paznokcie niewątpliwie wyglądają pięknie (wydłużają one nasze palce, w efekcie dłonie wyglądają znacznie szczuplej), jednak trzeba przyznać, że są mało praktyczne. W tej kwestii dobrze jest jednak zachować umiar. Zdecydujmy się na taką długość, która pozwoli nam na swobodne funkcjonowanie. Dodatkowo pamiętajmy, że zbyt długie paznokcie to większe ryzyko złamania, czego z pewnością nie chcemy w dniu naszego ślubu.

Krótkie paznokcie są bardziej subtelne, co w wielu sytuacjach może być prawdziwą zaletą. Jeżeli w dniu ślubu będziemy mieć bardzo okazałą biżuterię, być może lepiej byłoby postawić na krótszą płytkę. Długie, bogato zdobione paznokcie w połączeniu z biżuterią mogą dać nam efekt, przepychu, a nawet kiczu, co nie zawsze jest wskazane.

Kolejną kwestią, o której warto pomyśleć wcześniej jest wybór lakierów do paznokci, których użyjemy do wykonania ślubnego manicure. Powinny być one przede wszystkim trwałe. Warto więc wybierać takie lakiery, które nam tę trwałość zapewnią. Dobrym wyborem są na przykład:

  • lakiery hybrydowe – przykład
  • lakiery żelowe,
  • lakiery ceramiczne,
  • lakiery winylowe.

Większość z tych produktów jest w stanie utrzymać się na paznokciach w idealnym stanie nawet przez dwa tygodnie. Charakteryzują się one zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, nie kruszą się, ani nie odpryskują. Pamiętajmy, że żeby w pełni cieszyć się właściwościami lakierów o przedłużonej trwałości, musimy odpowiednio je aplikować. Jeżeli popełnimy błędy w tej początkowej fazie, musimy liczyć się z tym, że nie uzyskamy zamierzonych efektów.

Manicure ślubny – co robić, kiedy nasze paznokcie są dalekie od ideału?

Wykonanie manicure ślubnego, kiedy paznokcie są cienkie, słabe, mają tendencje do pękania, a dodatkowo nieatrakcyjny kształt jest zdecydowanie bardzo trudne. Jeżeli płytka jest tylko trochę osłabiona możemy spróbować odbudować ją przy pomocy suplementów diety i odpowiednio dobranych odżywek.

W sytuacji kiedy naszym problemem jest nieodpowiedni kształt paznokci, suplementy niewiele nam pomogą. Zdarza się, ze płytka paznokcia jest bardzo krótka, a dodatkowo szeroka. Część kobiet boryka się z problemem krzywo rosnących paznokci. Zazwyczaj same jesteśmy w stanie ocenić, czy na swoich naturalnych paznokciach jesteśmy w stanie zrobić atrakcyjny manicure. Jeżeli nie, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie manicure akrylowego lub tipsów. Te metody mogą diametralnie zmienić kształt płytki, a jednocześnie znacznie je wydłużyć. Dodatkowo dają nam gładką powierzchnię, na której możemy położyć wybrany lakier, a także przykleić takie ozdoby jak cyrkonie lub perły.

Wykonanie sztucznych paznokci wymaga wizyty w salonie manicure. Jest to zabieg dość skomplikowany i czasochłonny, dlatego warto jest poświęcić na niego nieco więcej czasu. Skorzystanie z pomocy profesjonalisty ma jednak wiele atutów. Przede wszystkim manicurzystka jest w stanie dobrać kształt paznokcia, który będzie najbardziej pasował do naszych dłoni. Jej umiejętności i doświadczenie dają nam pewność, że manicure przetrwa nawet najbardziej szaloną imprezę.

Manicure ślubny – dajmy sobie czas na eksperymenty

Wymyślenie idealnego manicure ślubnego wymaga od nas czasu i cierpliwości. W tej kwestii należy jest postępować podobnie jak w przypadku wyboru sukni, makijażu i fryzury. Dobrze, kiedy na kilka miesięcy przed ślubem wypróbujemy różne rodzaje lakierów do paznokci, sprawdzimy interesujące nas warianty kolorystyczne, a także trwałość poszczególnych produktów. Okres przedślubny warto jednocześnie przeznaczyć na pielęgnację dłoni. Pamiętajmy, że najbardziej efektowne paznokcie będą wyglądały źle, kiedy nasze dłonie będą zaniedbane.

Jeżeli zdecydowałyśmy się na wykonanie manicure ślubnego u manicurzystki, pamiętajmy, żeby zjawić się u niej na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Bardzo dobrym pomysłem jest umówienie się na zabieg testowy. Dzięki niemu sprawdzimy, czy nasze wymarzone paznokcie rzeczywiście prezentują się tak dobrze jakbyśmy chciały. Manicure akrylowy może nieco pogorszyć stan naszych paznokci, dlatego powinnyśmy dać im niezbędny czas na zregenerowanie się przed ślubem.

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 741, dzisiaj: 3

  

Zostaw odpowiedź